Vítame Vás na stránkach reštaurácie

BÁSTYA CSÁRDA

Chute  história  tradícia

O nás

Vítame Vás v Komárne, meste s bohatou historickou minulosťou!

Zároveň nám dovoľte, aby sme Vás srdečne pozvali do reštaurácie tradičných jedál a jedinečných špecialít. Útulné prostredie a výborná kuchyňa preslávená široko-ďaleko aj za hranicami Slovenska sa postará o spokojnosť a dobrú náladu našich milých hostí.

Reštaurácia sa nachádza v príjemnom prostredí, neďaleko od hlavnej komunikácie, v historickej časti Komárna. Csárda je súčasťou pevnosti, ktorá je unikátom v strednej Európe. Bašta VI. je najkrajšia časť pevnosti a za rekonštrukciu dostalo ocenenie medzinárodnej asociácie EUROPA NOSTRA.

Oproti reštaurácii je múzeum – Rímske lapidárium.

A ako nás nájdete? Samozrejme pripravili sme pre Vás aj podrobnú mapu, ktorá je umiestnená na tejto stránke. Okrem historických priestorov Vám ponúkame kvalitné služby v primeraných cenových reláciách. Rybie špeciality, typické maďarské a slovenské jedlá, či klasickú medzinárodnú kuchyňu môžete ochutnať  štýlovej  reštaurácii.

SLUŽBY

Reštaurácia Bástya csárda vám vo priestoroch ponúka možnosť usporiadania gastronomicko – spoločenských akcií.

Ponúkame možnosť príjemného posedenia a široký sortiment gastronomických špecialít.

Organizovanie akcií a podujatí

Reštaurácia Bástya csárda ponúka:

Hľadáte miesto pre vašu svadbu v Komárne?
Ste na správnej mieste!
So svadbou v reštaurácii Bástya csárda budete nadmieru spokojní!

CENOVÁ PONUKA

Pevnostný systém a Lapidárium

Pevnost-Komarno-Logo-old-1

Fortifikačný systém mesta Komárno alebo Komárňanský pevnostný systém je systém bášt, opevnení a centrálnej pevnosti na území mesta Komárno a protiľahlých brehoch riek Dunaj a Váh.

Mapy: 47° 45′ 39″ s. š., 18° 07′ 44″ v. d.

Komárňanský pevnostný systém je najväčším fortifikačným systémom na území Slovenska a tiež bývalého Rakúska-Uhorska. Jeho stavba začala v 16. storočí postavením prvej (starej) pevnosti na mieste zaniknutého hradu. V rokoch 1663-73 bola vybudovaná nová pevnosť. Spolu s výstavbou nových opevnení okolo celého mesta v 19. storočí bola zmodernizovaná aj nová pevnosť. Tým sa dosiahol vrchol v budovaní pevnostného systému.

V 20. storočí pretrvávali snahy o obnovenie objektov v minulosti tvoriacich pevnostný systém. Z pôvodného systému opevnení sú zachované všetky hlavné objekty okrem časti na ľavom brehu Váhu. Komárňanský pevnostný systém je národnou kultúrnou pamiatkou a v súčasnosti sa uvažuje o jeho zápise do svetového a kultúrneho dedičstva UNESCO.

wikipedia

Po napoleonských vojnách na rozkaz cisára Františka I. v 19. storočí bol okolo komárňanskej pevnosti, ležiacej na sútoku Váhu a Dunaja, postavený jeden z najväčších pevnostných systémov v Európe. Bašta VI., ktorá bola postavená v prvej polovici 50-tych rokov 19.storočia, je najväčšou pevnostnou stavbou 6 km dlhej komárňanskej obrannej línie pozostávajúcej z jedenástich bášt. V objekte bastiónu VI. pevnostnej línie, ktorá je zaujímavou fortifikačnou stavbou z 19.storočia, múzeum zriadilo lapidárium rímskych kamenosochárskych pamiatok. Väčšina exponátov pochádza z 2. – 4. stor.n.l. z rímskych hraničných opevnení Brigetio a Celemantia, vybudovaných v blízkosti Komárna.

Navštívte nás, našu reštauráciu, kde na vás čaká fantastický zážitok medzi stenami živej histórie!

Bástya Csárda

KONTAKT

ČÁRDA BAŠTA Okružná 271, BAŠTA VI. – oproti Lapidáriu
945 01 KOMÁRNO, SLOVENSKO

Po– Ut – St – Štv – Pi
10.30 – 22.00
So – Ne
10.30 – 22:30

Rezervácia

0902 104 083
035 77 10 459
info@csarda.eu